Tóch paasvuren in De Wolden

De Veiligheidsregio Drenthe heeft het advies over de paasvuren bijgesteld. Het risico op natuurbranden wordt van Fase 2 naar Fase 1 afgeschaald. Daarom heeft burgemeester Inge C.J. Nieuwenhuizen besloten dat de paasvuren tóch door kunnen gaan in De Wolden. De burgemeester heeft hierover overleg gehad met de organisatoren van paasvuren. Zij hadden al een ontheffing om een bult op te bouwen en deze dit paasweekend aan te steken.

Inge C.J. Nieuwenhuizen: “Alle organisatoren hebben laten weten dat ze blij zijn met het besluit dat de paasvuren tóch door kunnen gaan. Ze zetten de schouders eronder en maken in deze korte tijd tot Pasen toch nog een nieuwe paasbult. Hier blijkt weer hoe sterk mensen op het platteland zijn. Niet bij de pakken neerzitten en na een teleurstelling vol positieve energie aan de slag. Het traditionele paasvuur als symbool van nieuw leven en verbinding is dit jaar daarom misschien wel extra speciaal.”

Waarom gaan de paasvuren toch door?

Vorige week gaf de gemeente de opdracht om alle paasbulten op te ruimen vanwege het gevaar op een natuurbrand. Zij volgde hiermee het advies van de Veiligheidsregio Drenthe. De afgelopen dagen is er meer regen gevallen dan voorspeld. Daarnaast is de temperatuur lager, de luchtvochtigheid hoger en wordt er geen harde wind verwacht. Daardoor is het risico voor omwonenden, omstanders en de natuur een stuk minder dan vorige week. Daarom heeft de Veiligheidsregio Drenthe haar advies bijgesteld. Voor de paasvuren is een ontheffing nodig zodat deze veilig en binnen de kaders die gelden plaatsvinden.  
 

Contact met de gemeente

Maak online een afspraak voordat u langskomt op het gemeentehuis. Of bel met de gemeente.

Vandaag gesloten

Openingstijden

Vandaag gesloten Morgen gesloten

Bezoekadres

Raadhuisstraat 2

7921 GD Zuidwolde

Postadres

Postbus 20

7920 AA Zuidwolde

gemeente@dewolden.nl

Verstuur een veilig bericht